חזון הישיבה

#f5
"דע מאין באת"
הישיבה הוקמה מתוך אמונה עמוקה שמתן מענה רוחני נכון לבוגרי ישיבות תיכוניות, וחיבורם אל תושבי העיר, ישמש פתח לעולם התורה בליבם של התושבים, יחזק התורה בעמ"י, ויעמיקה בדרך המיוחדת לנו בא"י, דרך עתיקה החוזרת ומתעוררת.
הישיבה מובילה דרך חינוכית ייחודית שעוצבה לאחר התבוננות מעמיקה בצורך הרוחני של בוגרי ישיבות תיכוניות כיום, והוא לימוד ייחודי ועמוק, המחבר בין הלימוד העיוני הלמדני לשורשיה הרוחניים של התורה וסודותיה.
לימוד זה, נעשה מתוך אהבה ועומק, מתוך ראיית הכלל כדרך חיים. הדבר מתבטא באופן הלימוד, בעבודת ה', בחום הלב, בחברתיות שבישיבה, באחריות של הישיבה ותלמידיה כלפי בית שאן והסביבה, וכמובן כלפי עמ"י כולו. 

משנתנו החינוכית
הישיבה שמה לה למטרה לפתח את "תורת ארץ ישראל" לכדי שיטת לימוד המתאימה ועונה על צרכי דורנו, דור גאולה. לימוד גמרא ואמונה על בסיס הלימוד המקובל, אליו נוסף נדבך חשוב ועמוק, המחבר את האגדה עם ההלכה, הנסתר עם הנגלה, התורה והחיים.
בתוך כל סוגיה אנו מוצאים דיון על יסודות האמונה והמוסר, וממנו מגיעים אל דיון הלכתי המביא להשלכות מעשיות הנובעות ממנו.
וכן להיפך, מתוך דיון עם התלמידים על תופעות חברתיות בתחומים שונים, אנו מבררים ביחד איתם את הנושא בעיניים עמוקות של תורה.
תורת ארץ ישראל מחברת את התורה לחיינו, ובונה לנו חיים בריאים יותר, אמוניים יותר, חווייתיים יותר. 

"ולאן אתה הולך..."
שאיפתנו היא הקמת דור של תלמידים ובוגרים שספגו את ערכי הישיבה ומשפיעים אותם החוצה בעולם התורה והחינוך, וכן בגלים רחבים יותר בעמ"י, בחיי החברה, הכלכלה, הצבא ועוד.
הרחבת פעילות בית המדרש ופתיחתו לתושבי בית שאן וסביבותיה- ללימוד מתוך אהבה - בחברותות, בשיעורים ובלימוד עצמי,ובתוכניות לימוד לבעלי בתים בבתי מדרש קהילתיים.
הכשרת תלמידי הישיבה בתכנית הסמכה לרבנות והפעלתם כרבני קהילות בבתי הכנסת בבית שאן ובקיבוצי הסביבה.
ברוך השם,אנו מתקדמים בשנה זו בצעדים גדולים למימוש חזון הישיבה, עם הצטרפותם של תלמידים ואברכים נוספים לבית המדרש וכן משפחות חדשות לגרעין הקהילתי-חברתי של הישיבה.

עיצוב אתרים: סטודיו בהיר  |  הקמת אתרים: SEO-Media